Gündem

TOGG İçin Kullandırılacak Kredi Detayları Belli Oldu

Seda KARASAKAL
36 Görüntüleme
26 Nisan 2023 16:39
Son Güncelleme: 26 Nisan 2023 16:39
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da yerli otomobil TOGG ile ilgili kredi açıklamasında bulundu. "14 Mayıs'tan sonra TCG Anadolu'nun daha büyüğünü yapacağız" diyen Erdoğan'ın, muhalefete de sert eleştirileri var
TOGG İçin Kullandırılacak Kredi Detayları Belli Oldu

TOGG geçtiğimiz ay seri üretime başladı. Bakanlıklara özel siparişler teslim edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde TOGG için özel kredi paketleri için çalışmalar yapıldığını söylemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kamu bankalarımız Togg için, araç bedelinin yüzde 50'si tutarında 36 ay vadeyle 0.99 faiz oranında kredi kullandıracaklar."

"Ben inanıyorum ki Manisa bu seçimi kazaya bırakmaz"
Manisa'yı son 20 yılda 97 milyar liralık yatırımla geliştirdik, büyüttük. "İlk Evim" projemiz ile Manisa'da toplam 4 bin 100 yeni konut ve "İlk İş Yerim" projemizle 350 yeni iş yeri inşa edecek, "İlk Arsam" projemizle 18 bin konutluk alt yapısı hazır arsa vereceğiz. Manisalı çiftçilerimize 4 buçuk milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. TMO üzüm alımını sürdürecek. Zeytine sağladığımız tane desteğine de devam edeceğiz. Manisa'da Demirci, Köprübaşı, Sarıgöl ve Selendi'ye doğal gaz arzı sağlamayı hedefliyoruz. 14 Mayıs'tan sonra Türkiye Yüzyılı'nı da Manisa ile birlikte inşa edeceğiz. Ben inanıyorum ki Manisa bu seçimi kazaya bırakmaz. Manisa kararını vermiş. Gönlünü kazanmadığımız tek kişi bırakmayana kadar her bir insanımıza yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatacağız. Ben sizleri Allah için seviyorum. Bu yolda beraber yürüyeceğiz.

"Milletim bize yürü derse yürüyeceğiz"
Kendini gelişmiş olarak tanımlayan kimi ülkeler, asırlardır dünyanın tüm imkanlarını kendi refahları için kullanırken, bizim vaktimizi ve enerjimizi kendi sorunlarımızla harcamaya mahkum ettiler. 2002'den beri hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarına karşı güçlü bir dirençle karşılaştık. Vesayet, terör örgütü, ekonomik tetikçileri, siyasi ve ekonomik bütün mühendislik gayretleriyle boğuşa boğuşa bugüne geldik. Bizim milletimize en büyük hizmetimiz, tek parti faşizmi ve geri kalmışlık zincirlerini kırdık mı? Bu ülkedeki her bir vatandaşımızın eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye her alanda hakkı olan eser ve hizmetlere kavuşabilmesini sağladık mı? Her bir vatandaşlımızın hem sınırlarımız içinde, hem de dünyada başı dik şekilde güvenle, huzurla dolaşabilmesini sağladık mı? Şimdi yeni bir fırsat 14 Mayıs, milletim bize yürü derse yürüyeceğiz ve hizmetlere devam edeceğiz.

Yorum Yazın