Ordu Gündemi

Son dakika : ÖSYM'den sınav kararı! Adaylar farklı illerde girecek

ahmet
23 Görüntüleme
02 Mart 2023 17:03
Son Güncelleme: 02 Mart 2023 17:03
Son dakika haberleri...Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile bu illere bağlı ilçelerde, MSÜ, YÖKDİL/1, YDS/1 ve TUS/1 sınavlarının yapılmayacağını, adayların farklı illerden sınav merkezini seçmesi gerekeceğini bildirdi.
Son dakika : ÖSYM'den sınav kararı! Adaylar farklı illerde girecek

Son dakika haberi...ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde incelemelerde bulunduklarını belirterek, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'da YÖKDİL/1, YDS/1, TUS/1 ve MSÜ Aday Belirleme Sınavlarının yapılmayacağının, adayların farklı illerden sınav merkezi seçmesi gerekeceklerinin bilgisini verdi.

Ersoy, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya sınav merkezlerinde sınava girmek için tercihte bulunan adaylar için, "MSÜ sınavı için 1-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YÖKDİL/1 sınavı için 2-6 Mart 2023 tarihleri arasında, YDS/1 sınavı için 8-9 Mart 2023 tarihleri arasında, TUS/1 sınavı için 1-8 Mart 2023 tarihleri arasında geç başvuru yapabilecektir. Bu illerde sınavların yapılamaması nedeniyle, daha önce bu illeri sınav merkezi olarak seçen adaylarımız, sınav merkezlerini değiştirmek zorunda olup Türkiye'deki diğer merkezlerden istediklerini sınav merkezi olarak seçebilecekler" ifadelerini kullandı.

Ülke olarak emsali görülmemiş bir afet ile karşı karşıya kalındığını vurgulayan Ersoy, bir taraftan afetten etkilenen illeri ayağa kaldırmak için birlik ve beraberlik içerisinde çaba gösterirken diğer taraftan sağlıklı sınav uygulamaları yapmaya gayret ettiklerini aktardı.

ADAYLAR ÖSYM ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN TERCİHLERİNİ GÜNCELLEYEBİLECEKLER

Önceliklerinin, adaylar ve görevlilerin güvenliği olduğunu vurgulayan ÖSYM Başkanı Ersoy, en küçük aksaklık olmaması ve bölgede yaşayanların mağduriyet yaşamaması için ÖSYM ailesi olarak yoğun gayret gösterdiklerini bildirdi.

 

Yorum Yazın