Orduspor

ORDU’YA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İÇİN GELDİM

155 Görüntüleme
02 Mart 2023 15:16
Son Güncelleme: 02 Mart 2023 15:16
TFF 3’üncü lig 1’inci grupta mücadele eden 52 Orduspor’da yeni Teknik Direktör Yavuz İncedal, “Ligin bitimine 13 hafta var. Bu süreçte bütün enerjimi, tecrübemi futbolcu kardeşlerimle birlikte başarılı olmak istiyoruz” dedi.
ORDU’YA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İÇİN GELDİM

Ahmet Taşyürek’in yönetimle karşılıklı olarak yollarını ayırmasının ardından kalan haftalarda takımın başında olacak olan İncedal, “Öncelikle futbol kenti Ordu’ya ve Ordu’nun takımı olan 52 Orduspor’a hizmet edeceğim için mutluyum. Bana güvenip bu takımın başına getiren kulüp başkanımız Şükrü Bodur ve yönetim kuruluna çok çok teşekkür ediyorum. Ordu küçüklüğümüzden beri sempati duyduğumuz, Süper Lig’de ve Avrupa liglerinde ülkemizi temsil eden bir takım. Böyle bir takıma geldiğim için çok mutluyum. Buraya şampiyonluk yaşamak için geldim. Orduspor taraftarını çok iyi biliyorum. Ordu’ya ve Orduspor’a aşık insanlar topluluğu olduklarını biliyorum. Bu nenim için mutluluk verici. Tercih edilmek için de ayrıca mutluyum” diye konuştu.

BEN FUTBOLA AÇ BİR İNSANIM

“Her teknik adam bulunduğu ortamda başarılı olmak ister” diyen İncedal, “ Şampiyonluklar yaşamak ister. Ben futbola aç bir insanım. Bu nedenle kendimi geliştirmemde çok dikkat ettim. 52 Orduspor’u hedeflediği yere getirmek için az bir periyot kaldı. Gönül isterdi ki, takımla ve kentle daha fazla vakit geçirelim. Ligin bitimine 13 hafta var. Bu süreçte bütün enerjimi, tecrübemi futbolcu kardeşlerimle birlikte başarılı olmak istiyoruz. Tek bir teknik adamın başarılı olma gibi bir lüksünün olmadığına inanıyorum. Başarı başkan, yönetim, teknik ekip, futbolcu, basın ve karda kışta takımın peşinde koşan vefakar ve cefakar taraftarla bütünleşildiği taktirde başarılı olmamak için hiçbir neden yok” şeklinde konuştu.

BU KADROYA GÜVENİYORUM

İncedal, “52 Orduspor’da çoğu futbolcuyu tanıyorum. Kaptan Nevzat Bilen geçen yıldan futbolcum. Çoğu futbolcularla zaman zaman rakip olduk. Mevcut kadroda çok değerli futbolcular var. Bu oyuncu grubuyla başarılı olacağımıza inanıyorum. Onlara çok güveniyorum. İlk geldiğimde kendilerine” Ordu ilinin futbol kenti olduğunu iyi bilin. Bu takım süper ligde ve Avrupa liglerinde ülkemizi temsil eden bir takım olduğunu bilin. Hepsinden önemlisi ben sizlere güveniyorum” dedim. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu mücadele bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. Gruptaki takımlarla tek bir tünelin içerisindeyiz. Birisi beş adım ileride diğeri yedi adım geride.  Bu hedefe ulaşmak için çalışacağız” dedi.

BAŞKA ORDU YOK

“Transferin kapanmasına beş günlük bir süreç var. Kontenjan oyuncu grubu var. Şu saatten sonra takımın yükünü çekecek kaliteli futbolcu bulmak çok zor” diye konuşan Teknik İDrektör Yavuz İncedal, “Bir de piyasa çok yüksek. Elimizdeki kadroyla mücadele edeceğiz. Daha önce olmuş olsaydı bu konuda çalışmalarımız olabilirdi. Başka Ordu yok. Ordu ilinin profesyonel ligde mücadele eden iki takımı var. Bunlardan bir tanesi 1967 Orduspor, onlara da bulundukları grupta başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Yorum Yazın