Eğitim

Ordu’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazır

271 Görüntüleme
11 Eylül 2022 09:49
Son Güncelleme: 11 Eylül 2022 09:49
Büyükşehir Belediyesi, 292 okulda dezenfekte çalışması yaparak hijyenik hale getirdi
Ordu’da Okullar Yeni Eğitim Öğretim Sezonuna Hazır

Ordu Büyükşehir Belediyesi, eğitim öğretim sezonu öncesi öğrencilerin daha temiz bir ortamda eğitime başlaması için okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı 50 personel ve 24 saha aracının çalışmaları sonrası 292 ilköğretim okulunda 3 bin 523 dersliğin tamamı dezenfekte edilerek yeni döneme hazır hale getirildi.

292 OKULDA DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPILDI

Çocukların sağlığının korunması için titizlikle çalışma yürüttüklerini söyleyen Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, 292 okulda ekiplerin dezenfekte çalışması yaptığını belirtti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak il genelinde talep eden tüm kamu kurumlarında düzenli olarak dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirdiklerini ifade eden Daire Başkanı Okutucu, “Çocuklarımızın sağlıklı şartlarda eğitim alması için gerekli hazırlıkları yaptık. Ekiplerimiz okulların açılmasından bir gün önce il genelindeki 292 okulda dezenfekte çalışması yaptı. Çalışmalarımız kapsamında sıralar, masalar, pencere ve kapı kulpları, kantinler, tuvaletler, koridorlar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ürünler kullanılarak hijyenik hale getirildi. Bu çalışmalarımız belirli periyotlarla okullarımızda ve diğer kamu kurumlarında aralıksız devam edecek” dedi.

Yorum Yazın