Siyaset

Mansur Yavaş'tan Süleyman Soylu'ya: Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği

119 Görüntüleme
09.05.2023 - 14:06 | Son Güncelleme: 09.05.2023 - 14:06
ABB Başkanı Mansur Yavaş, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.
Mansur Yavaş'tan Süleyman Soylu'ya: Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisini "milletçilik" üzerinden hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Bir İçişleri Bakanı kalkıp trollük yapamaz. Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği" dedi. 

ABB Başkanı Mansur Yavaş, Halk TV'de İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu. 

Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Mansur Yavaş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti ve Soylu'nun kendisini hedef almaları hakkında konuştu.

Yavaş, şunları söyledi:

"Sinan Ateş olayı ben geliyorum diyordu zaten. Ankara'da insanlar dövüldü ve bu görüntüler yayınlanmaya başlandı. Dayak yiyenlerin birçoğu benim yaşımda, ilaç torbalarıyla geziyorlar. Babaları yaşında insanları çocuklar dövüyor, 'birisi dayak yememek için silah çekecek ve birisi ölecek' dedim. Polis gereğini yapsaydı bunlar olmazdı. Sinan Ateş olayı daha organize duruyor. Devlet bunun sorumlularını ortaya çıkarmalı. Bugünkü tekniklerle neredeyse aydınlatılamayacak olay yok. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Meral Akşener, bu olayın üzerine gideceklerini söylediler.

Soylu sessiz, en sorumlu insan, üstelik iki de polisin adı karışmış, sesini çıkarmıyor. 'Zekeriya Öz'ün neredeyse heykelini dikin' diyen insanlardan birisi bu. Oradan geçiyor, Demokrat Parti'nin başındayken şu andaki HDP'nin o zaman Meclis'e girmesini savunuyor. Şimdi MHP'de gelecek planları var sanıyorum, bir yandan 85 terörist kaldığını iddia ediyor, bir yandan toplumu terörizme destek olmakla suçluyor. Ama HÜDA PAR'la ilgili tek söz etmiyor. Bir İçişleri Bakanı kalkıp trollük yapamaz. Benim tırnağım etmez onun milliyetçiliği."

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.