Gündem

Kağıthane Belediyesi Bin 200 Engelliye Yüzme ve Basketbol Öğretti

Caner Kaya
304 Görüntüleme
29.02.2024 - 12:17 | Son Güncelleme: 29.02.2024 - 12:17
Kağıthane Belediyesi, engellilerin daha sağlıklı ve rahat bir hayat sürmesi için spor tesislerinde özel eğitimlerine devam ediyor. Belediye son beş yılda bin 200 engelliye yüzme ve basketbol dersleri verdi.
Kağıthane Belediyesi Bin 200 Engelliye Yüzme ve Basketbol Öğretti

Uzmanlar sağlıklı bir yaşam için sporu gerekli görüyor. Sporu, tüm bireylerin düzenli yapması gerekirken engellilerde spor yapma sıklığı engeli olmayan bireylere göre daha düşük oranda.

Kağıthane Belediyesi, engelli bireylerin de en az engeli olmayan bireyler kadar spor yaparak sağlıklı kalmasını hedefliyor. Bu farkındalıktan hareketle ilçedeki engellilere spor tesislerinde özel dersler veriliyor. Belediye son beş yılda her yaştan bin 200 engelliye yüzme ve basketbol dersleri verdi. Alanında uzman eğitmenler tarafından haftada üç gün verilen dersler sonrası engellilerin hayatlarında gözle görülür değişiklikler yaşandı. Hatta yüzme branşında birçok engelli yüzücü, çeşitli yarışmalarda dereceler elde etti.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin engellilere yönelik çalışmaları değerlendirdi; '' Engelli vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve rahat bir hayat sürmesi için çalışıyoruz. Bu amaçla Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi'ni açtık. Burada kültür-sanat ve beceri eğitimleri veriyoruz. Yanı sıra engellilerimizi spora da yönlendiriyoruz. Tesislerimizde onlara özel dersler veriyoruz. Spor; kalp ve akciğer sağlığını iyileştirmesi, sağlıklı kiloda kalmaları, motor becerileri ve koordinasyonu geliştirmesi, kasları güçlendirmesi, ağrıyı azaltması ve mental sağlığı koruması açısından engellilerimize çok büyük faydalar getiriyor.'' dedi.

 

 

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.