Ekonomi

Fındık Sektöründe Rekabeti Güçlendirmek İçin Bakanlık Devrede

Gaye Sahin
142 Görüntüleme
30.04.2024 - 12:34 | Son Güncelleme: 30.04.2024 - 12:34
Ticaret Bakanlığı, Ordu Ticaret Borsası'nın "Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması" projesini destekleme kararı aldı.
Fındık Sektöründe Rekabeti Güçlendirmek İçin Bakanlık Devrede

Ordu Ticaret Borsası, Ticaret Bakanlığı'na sunduğu "Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmaları ve Rekabetçiliğin Güçlendirilmesi" başlıklı URGE Projesi'nin desteklenmesi için onay aldı.

Borsa Başkanı Ziver Kahraman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ticaret Bakanlığı'nın desteklediği URGE Projemiz, Ordu İli Fındık Sektöründe Kümelenme Çalışmalarının Başlatılması ve Rekabetçiliğin Artırılması amacını taşıyor. Bu destek, projemizin başarılı bir şekilde değerlendirildiğini göstermektedir." dedi. 

Rekabetin öneminin altını çizen Kahraman, “URGE Projeleri “kümelenme” mantığı çerçevesinde uluslararası rekabete hazırlanmamız ve rekabetten üstün çıkmamız adına önem arz etmektedir. Günümüz şartlarında rekabete etki eden birçok faktör vardır ve şartlar çok hızlı değişmektedir. Bu değişime ayak uydurabilen, vahşi rekabet yerine kümelenme işbirliği ile kurumsallaşabilenler kâr maksimizasyonunu tesis ederek yarına kalacaktır.” şeklinde konuştu.

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.