İlçe Haberleri

Açtığı marketi kütüphaneye çevirdi

376 Görüntüleme
28.11.2021 - 12:05 | Son Güncelleme: 28.11.2021 - 12:05
Açtığı marketi kütüphaneye çevirdi Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan emekli kimya öğretmeni Gönül Çuhacı, açtığı marketin bir köşesini kütüphaneye çevirerek öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırıyor.
Açtığı marketi kütüphaneye çevirdi

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan emekli kimya öğretmeni Gönül Çuhacı, açtığı marketin bir köşesini kütüphaneye çevirerek öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırıyor.

İlçenin Atatürk Mahallesi'nde yaşadığı siteye ait marketi işleten 51 yaşındaki emekli kimya öğretmeni Gönül Çuhacı, aileleri işte olan ve okulundan erken dönen çocukların okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla 8 yıl önce açtığı marketin bir köşesini kütüphaneye çevirdi.

"Çocuklarımızı burada okumaya teşvik ediyoruz"

Açtığı marketin bir köşesinde dinlenme alanının yanı sıra onlara kitap okumayı da teşvik ettiğini söyleyen Gönül Çuhacı, "Biz 8 yıl önce marketimizi açmıştık. Marketin bir köşesine küçük bir kitaplık tarzı kütüphane yapalım istedik. İki yıl öncede emekli oldum. Çocuklarımızın velileri çoğu çalışan anne ve baba oldukları için saat 5 veya 6 gibi işten eve geliyorlar. Çocuklar bu nedenle o saat boşluğundan faydalanmaları için burada böyle bir kitaplık yaptırdım. İçeride çocuklar için okuma ve dinlenme alanı düzenledim. Çocuklar günü birlik kitapları burada veya evlerinde okuyabiliyorlar" dedi.

"Ne kadar çocuklarımız burada olursa bende mutlu oluyorum"

Çocukların okul çıkışı markete kitap okumalarından dolayı kendisinin de mutlu olduğunu söyleyen Gönül Çuhacı, "Kitaplarla çalışmak hep istiyordum. Zaten emekli olmadan önce okulumuzda sınıf kitaplığı yapardım veya okul kitaplığından öğrencilerin yararlanması için teşvik ediyordum. Zaten evde çocuklarım büyüdü. O yüzden evde de çok kitap vardı. Bunları ben nasıl değerlendirebilirim diyerek en uygunu marketimde bir kitaplığı kurmak olarak düşündüm. Belki bir kenara atılacaktı veya bir köşede öylece kalacaktı ama şimdi ise kim ne okuyor veya hangi kitaptan etkilendiğini çocuklarımızla öğrenebiliyorum" diye konuştu.

"Gönül teyze çok güzel düşünmüş"

Sitede yaşayan ve her okul çıkışında markete kitap okumaya giden Anafarta İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Beren Sezer, "Ben okuldan geliyordum. Okul çıkışı markette arkadaşlarımla beraber bir şeyler yiyorduk. Geldiğimde raf yaparak içerisine kitaplar koymuşlardı. Biz arkadaşlarımızla beraber oradan kitap alıp burada okuyoruz. Çok mutluyum. ifadelerini kullandı.

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.