Dernek Haberleri

YÜCEL EVSEN ÇEKMÜDER'E ADAY

2867 Görüntüleme
14 Ocak 2017 00:10
Son Güncelleme: 14 Ocak 2017 00:10
Çekmeköy Müteahhitler Derneği (ÇEKMÜDER) Başkan adayı Siyaset ve STK’ların genç ve deneyimli ismi Yücel Evsen oldu.
YÜCEL EVSEN ÇEKMÜDER'E ADAY

Çekmeköy ve civar ilçelerde faaliyet gösteren Birlik Grup İnşaat’ın sahibi olan Yücel Evsen adaylığını açıkladığı bir kahvaltı programı düzenledi. ÇEKMÜDER Başkanı Yaşar Kıldan ve mevcut Yönetim Kurulunun yanı sıra üyeler ve Bölge müteahhitleri de basın açıklamasın da yerlerini alarak Yücel Evsen’e desteklerini gösterdiler. 
 İlk olarak söz alan Başkan Yaşar Kıldan tüm müteahhitleri Dernekte olmaya davet etti. ÇEKMÜDER’in kendi mülküne sahip bölgedeki tek STK olduğunu kaydeden Kıldan, “Zaman zaman sorunlar yaşadığımız doğrudur. Eksiklerimiz olmuştur fakat bu dernek her yıl onlarca daire yapıp satan 134 üyesiyle önemli bir değeri temsil etmekte ve sektör sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için üzerine düşeni yapmaktadır” dedi. Sektör açısından bölgenin en önemli sorunlarından biri olan ‘plan iptali’ konusuna da açıklık getiren Kıldan, önümüzdeki Mart ayı gibi çözüm beklediklerini kaydetti. Planların iptali noktasında ‘Paralel Yapı’yı işaret eden Kıldan, “Aslına bakarsanız her şey mevzuata uygun fakat belli ki birileri yine devreye girmiş” şeklinde konuştu.
Adaylığını açıkladığı konuşmada Yücel Evsen şöyle konuştu:
“İstanbul’un hızla gelişen ilçesi Çekmeköy’de farklı illerden buraya gelmiş ve artık Çekmeköy’lü olarak yaşamaya devam eden bireyler olarak üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Her bir birey kendi alanında önce yaşadığı yerin sorunlarıyla ilgilenerek Ülkesine hizmet etmelidir anlayışıyla çıktığımız yolda 2010 yılında kurulan Çekmeköy Müteahhitler Derneği(ÇEKMÜDER) ile başladığımız hizmet yolculuğu devam ediyor.
Bir dönem yönetiminde bulunduğum ve kurulduğu günden bu yana üyesi olduğum Çekmeköy Müteahhitler Derneğimizin önümüzdeki hafta yapılacak kongresinde Yönetim Kurulu Başkanlığı için aday olmuş bulunmaktayım. Bir süredir arkadaşlarımızla birlikte yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde Çekmeköy’de iş hayatını devam ettiren kıymetli Müteahhitlerimizin, İş Adamlarımızın sorunlarıyla ilgili çalışmalar yaptık. Yine bizim için vazgeçilmez olan Çekmeköy’de inşaat sektörü ile ilgili yaşanan sorunlar konusunda çözüm önerileri üzerine çalışmalarda bulunduk. Yaptığımız çalışmalar neticesinde öncelikli hedeflerimizi oluşturarak kısa vadede, orta vadede ve uzun vadede gerçekleştirmeyi planladığımız projeler üzerinde fikir alışverişinde bulunduk. Bu çalışmalardan bazıları şunlardır;
-İlgili kişilerden oluşan Hakem Heyeti oluşturarak arsa sahibi kişilerle ve müşterilerimizle oluşabilecek sorunları kendi aramızda çözeceğiz. 
-Her üyemizin tabelasına ÇEKMÜDER logosunu koyarak derneğimizin ve üyelerimizin gücünü artıracağız.
-Muhtarlarla aylık toplantılar yaparak mahallelerimizde imar ve inşaat ile ilgili yaşanan sıkıntıları ve bu sıkıntılara yönelik çözüm önerilerini istişare edeceğiz. 
-Zor duruma düşebilecek üyelerimize yardımcı olmak için KOSGEB ile ilgili bilgilendirmeler ve işbirliği yapacağız. Yine devlet bankaları ile anlaşarak sıkıntı yaşayan üyelerimize yardımcı olacak seçenekler sunacağız.
-En az ayda bir kere olmak koşuluyla düzenli toplantılarımızı yaparak aidat sistemi vasıtasıyla aidiyet duygusunu oluşturacağız. Yine kahvaltı ve yemek programları, iş ve istişare gezileri yapacağız. 
-İnsanlar müteahhitlerle ilgili sorunlarında bizi muhatap alacak ve biz üyelerimize kefil olarak karşılıklı güven ortamının oluşmasını sağlayacağız. 
-Üyelerimizle kendi aramızda işbirliği yaparak ticari faaliyetlerimizde paylaşmalar ve karşılıklı ticari alışverişlerde bulunacağız. “ dedi.
YÜCEL EVSEN KİMDİR?
“1975 Yılında Ordu’da doğdum. İlk ve orta eğitimimi Ordu’da tamamladıktan sonra ailemle birlikte İstanbul’a göç ederek Çekmeköy’e yerleştim. Lise eğitimimi burada tamamladıktan sonra İnşaat sektöründe çalışmaya başladım. 2000 yılında Birlik Grup adıyla kendi firmamı kurdum. 16 yıldır inşaat sektöründe yap-sat ve yapı malzemeleri alanında faaliyetlerime Anadolu yakasının genelinde devam etmekteyim. 
2010-2013 yılları arasında ÇEKMÜDER Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundum. 2012-2014 yılları arasında İstanbul Müteahhitler Derneği kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundum. 2013 yılından bu yana Ordulu Sanayici ve İş Adamları Derneği(ORSİYAD)’ın yönetim kurulu üyesiyim. 2009-2014 yılları arasında da Çekmeköy’de aktif siyasetin içinde bulundum. Evli ve 3 çocuk babasıyım.“

Yorum Yazın