Dernek Haberleri

Tikenlice Derneği Tanışma ve Kaynaşma Programı Düzenledi

2322 Görüntüleme
14 Şubat 2017 00:26
Son Güncelleme: 14 Şubat 2017 00:26
Ordu ili, Gürgentepe ilçesi, Tikenlice köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneği üyelerine ve misafirlerine yemekli bir program düzenledi.
Tikenlice Derneği Tanışma ve Kaynaşma Programı Düzenledi

Program, Esenyurt belediyesi Güzelyurt kültür merkezinde düzenlendi.

Programa Esenyurt belediye başkan yardımcısı Abdurrahman ADA, Esenyurt Belediyesi Meclis üyesi Mustafa GEVREK, Ordef genel sekreteri Sezer TURAN, Esof başkanı Serdal ÇATANAK, ASDER başkanı Arif ÇELENK, ORDUSİYAD başkanı Rüşat AYDOĞAN, Istanbul Ordulular Derneği istişare başkanı Temel ERGÜL, Esenyurt Ordulular dernek başkanı Cavit KURT, Bayrampaşa Ordulular Derneği Başkanı Sn Hüseyin YÜKSEL ve Tikenlice köyü muhtarı Adem YALÇIN ve tikenlice halkı katılım sağladı.

Yoğun bir katılımla sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen programda hemşeri dayanışması ve kaynaşması dile getirildi.

Dernek başkanı İlfan Taşçı şu açıklamalarda bulundu;

“Derneğimiz yeni kurulmasına rağmen İstanbul gibi bir metropolde hemşehrilerimizi bir araya getirmek istedik, öncelikle bu oluşuma vesile olan kurucularımıza çok teşekkür ederim. Ekim ayında gerçekleşen genel kurul ile bize bu görevi layık gören tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürler, derneğimizin amacı dayanışma tanışma, birlik ve berbaerliğimizi sağlamak, Türkiye genelinde tüm hemşehrilerimiz ile bir araya gelmek ve kültürümüzü yaşatmak istiyoruz. Bu vesile ile önceliğimiz derneğimize mülk kazandırmaktır. dedi''

Tikenlice köyü Muhtarı Adem Yalçın konuşmalarında '' Köyde yapılan faaliyetlerden bahsederek, derneğin yapacağı her organizasyonda elimden geleni yapacağım'' dedi.

Protokole katılım yer alan katılımcılar sırasıyla söz alarak dernekçilik öneminden bahsederek, dernek yönetimine başarılar dilediler.

Düzenlenen programda yeni üyelikler yapılırken, açık artırma ile Ayyıldızlı tablo 25.000 Tl ye satıldı.

Ulusal kanalda düzenlenen bir yarışmada Ordu'yu temsil eden başarılı sanaçtılar Ordulu Gruptek Erdoğan ve Zülfiye Şahin katılımcılara doyasıya müzik ziyafeti yaşattılar.

 

Yorum Yazın