Dernek Haberleri

Şişli Ordulular Ali Ayan'la Güven Tazeledi

3716 Görüntüleme
23 Ocak 2017 20:56
Son Güncelleme: 23 Ocak 2017 20:56
Yıldız T. Ü. Hisar tesislerinde 14. olağan genel kurulda Şişli Ordulular Derneği üyeleri ve sevenleri bir araya geldiler.
Şişli Ordulular Ali Ayan'la Güven Tazeledi

            İstanbul'un en köklü ve güçlü derneklerinden Şişli Ordulular Derneğinin 14. genel kurulu Yıldız T.Ü. Hisar tesislerinde gerçekleşti. 1991 yılında resmen kurulan, 1988 yılından beri fiilen faaliyetlerini hız kesmeden devam eden dernek yönetimine tek liste ile Beytullah (Ali) Ayan tekrar başkan seçildi. 14 genel kurulun 12 sinde yönetimlerinde görev aldığını, bu görevi yaparken hiçbir menfaat gözetmeden verilen her görevi yerine getirdiğini söyledi.

            Divan Başkanlığını Av. Ali Çelik, Av. Atacan Özata ve Murat Usta yaptı. Kahvaltılı gerçekleşen genel kurul da Şişli Ordulular Derneği üyeleri ve dostları yalnız bırakmadılar.

            Şişli Belediyesi CHP meclis üyesi, Şişli Üniversitesi mütevelli üyesi Halil Çakır, Akparti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, Başkan yrd. Ahmet Kocakoç ve yönetimleri, ORDEF Başkanı Celalettin Dervişoğlu, önceki başkanlar Ali Çelik, Sabri Çelebi,  Ordef Genel Sekreteri Sezer Turan, yönetim kurulu üyesi Olgun Kaya, Beşiktaş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Recai Binici, SGK Müdür Yardımcısı ve Ordulu Kamu Çalışanları Dernek Başkanı Cengiz Aydemir, Kumrulular Derneği Başkanı Celal Zengince, Ataşehir Ordulular Dernek Başkanı Ertuğrul Köleoğlu, Çamaşlılar Dernek Başkanı Necmi Kesik, Arnavutköy Ordulular Dernek Başkanı Murat Öztürk, Akkuşlular Dernek Başkanı Yüksel Mıhçı,Sancaktepe Ordulular Dernek Başkanı Nail İnce, Fatsalılar Dernek Başkanı Osman Cayak, Altınordu Derneği adına Yusuf Altınışık, Kurtulmuş Mah. Dernek Başkanı Olcay Altıntaş, Kuştepe Spor Klübü Başkanı Hasan Özdemir genel kurulda yalnız bırakmadılar.

            Basın olarak Altaş Tv ekibi, Tv52 Sahibi İsa Akçay ve İstanbul temsilcisi Zeki Salman, Gurme Magazin Gazetesi ve Ordu Postası Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Güngör, Marka 52 Muhammed Küçüköksüz, Üçyol Beldesi Ahmet Özdamar takip ettiler.   

            Seçilen Listede; Asil Yönetime: 1- Beytullah (Ali) Ayan, 2- Talip Tatar, 3- Çetin Akdeniz, 4- Yılmaz Akdeniz, 5- Mesut Yıldırım, 6- Ümüt Yılmaz, 7- Hakan Aksu, 8- Gülay Şenkal, 9- Cemalettin Aksu. Yedek Yönetime: 1- İbrahim Uygun, 2- Selim Karaman, 3- Adem Yavuz Aksu, 4- Murat Usta, 5- Fatih Yıldırım, 6- Adem Karaman, 7- İlhan Yıldırım, 8- Osman Zeki Akova, 9- Sedat Ordu. Denetleme Asil: 1- Kerim Aksu, 2- Sedat Karadeniz, 3- Lütfü Karaman. Denetleme Yedek: 1- Mehmet Karaman, 2- Yusuf Karaman, 3- Dursun Yılmaz seçildiler.

            Dilek ve Temennilerde Akparti Şişli İlçe Başkanı Fuat Günday, Orduluların Şişli de olan gücünü bildiğini, elinden geleni de yapmak istediğini ayrıca baharda yapılacak olan piknik programının tüm giderlerini karşılama sözü verdi. Şişli Belediyesi Meclis üyesi Halil Çakır; kuruluşundan bu yana hep yanında olduklarını, derneği de yanında gördüğünü belirterek Mustafa Sarıgül'ün selamını iletti. Recai Binici de yoğun programından dolayı katılamayan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın selamını söyledi.

            Dernek üyelerinde Dursun Yılmaz söz aldı. 25. üye olduğunu ve ilk günlerde 1988 yılından itibaren ödediği aidatların makbuzunu bile sakladığını söyledi. Hatta tam bir Orduspor hastası ve hayranı olduğunu, Orduya aşık olduğunu belirtti. Dernek üyelerinden 10 yıllık aidat makbuzunu gösterene yemek ısmarlama sözü verdi. Divan başkanı Av. Ali Çelik; meslektaşı genç Av. Atacan Özataya kaç doğumlu olduğunu söyledi 1988 yanıtı aldı. Dursun Yılmaz'ın gösterdiği makbuzlarla yaşıt olduğu ortaya çıktı.

            Dernekte 25 yılını dolduran üyeler, maddi manevi destek verenlere plaket takdimi yapıldı.

            Boğaz ve Fatih Sultan Mehmet Köprü manzarası ile davetliler stres attılar, resimler çekilerek anılarında paylaştılar. Mekânın Müdürü Ordu Gülyalılı Hacıbey Özata'ya hizmet ve ikramlardan dolayı, Ordululara sunduğu hizmetlerinden yoğun teşekkür aldı.

            Ordu Postası olarak yeni seçilen yönetime başarılar diliyoruz.

Yorum Yazın