Dernek Haberleri

Ordulular ORKON'la Daha Güçlü

1697 Görüntüleme
15 Mart 2017 09:10
Son Güncelleme: 15 Mart 2017 09:10
3 ilçe federasyonuyla kurulan ORKON, tüm ilçelerle temaslarını sürdürüyor ve federasyon kurarak tek çatı altında toplanmaları konusunda çalışmalar yapıyor. Çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Akkuş dernekleri çoktan Federasyonlarını kurdular bile. Diğer ilçelerde de güçlü bir ORDU için çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.
Ordulular ORKON'la Daha Güçlü

Kağıthane Nurtepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa, İl Başkanı Dr. Selim Temurci’nin yanı sıra Kağıthane Belediye Başkanı Sn.Fazlı Kılıç, AK Parti İstanbul Grup Başkan Vekili Sn.Temel Başalan, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Muharrem Ödemiş, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Sn.Faruk Gökkuş, Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn.Mevlüt Öztekin, Ordu Dernekler Platformu Başkanı Sn.Gülcan Özkaya, İBB Meclis Üyesi Sn.Adnan Yılmaz, AK Parti Şişli Belediye Meclis Üyesi Sn.Çetin Akgül, AK Parti Kağıthane İlçe Başkan Yardımcısı Sn.Erkan Yıldırım, ÜNDEF Başkanı Sn.Halit Cınbırtoğlu, FADEF Başkanı Yakup Yeşiltaş,  olmak üzere  60 farklı STK, sendika ve derneğin temsilcileri katıldı.

İl Başkan Yardımcısı Özlem Öztekin Vural ve İlçe Başkanı Faruk Gökkuş’un açılış konuşmalarının ardından kürsüye gelen Dr. Temurci, “Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu CHP ve her Türk vatandaşının okuması gereken ‘Nutuk’ adlı eserde onun bağımsızlık anlayışı, bugünün CHP’sinde yok. İdeoloji ve yaklaşımları değişmiş durumdadır. Eğer kuruluş çizgisinde olsalardı, CHP ile hiçbir sorunumuz olmazdı. Bugün çok farklı bir CHP var” dedi. Başkan Dr. Temurci, “Ancak CHP, özellikle 1960 darbesi sonrası demokrasiye geçişle birlikte millete ve sandığa hiç inanmadı. Vesayet odaklarıyla, darbelerle ya da koalisyonlarla kendilerine gözükmez bir iktidar alanı açtı. Demokrasi tarihimiz 1950’den sonra, CHP’nin tek başına hiçbir zaman iktidara gelememesi bir rastlantı değildir. Çünkü bu millet hala Anadolu’da mukaddesatına ve değerlerine; CHP’nin ideolojik yapısının neler yaptığını, büyüklerimiz hala anlatırlar. Ben inanıyorum ki bu ideolojik yaklaşım ve millete inanmayan yapı değişmedikçe, hiçbir zaman bu millet onlara iktidar vermeyecek” diye konuştu.

“Milletin dediği olur”

Dr. Selim Temurci konuşmasına şöyle devam etti: “Rahmetli Özal Cumhurbaşkanı olduğu zaman ANAP düşüş eğilimindeydi ama biz en güçlü olduğumuz dönemde Cumhurbaşkanlığı Sistemini istiyoruz. Bunu neden istiyoruz? Şu an anayasamızın 114. ve 115. maddesine bakın. Bu maddelerde Cumhurbaşkanımızın şu anki yetkilerine ilave olarak bizim herhangi bir şey yapmamıza gerek yok. Biz, ülkenin demokratik kazanımlarının, bir gecede elimizden çıkmasını istemiyoruz. Bir gecede milletin iradesinin postal ve tank sesiyle bastırılmasını istemiyoruz. Biz gelecek için bu değişikliği yapıyoruz. AK Parti’nin veya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın böyle bir şeye ihtiyacı yok. Biz, milletin geleceğinin mutlaka teminat altına alınması gerektiği için çalışıyoruz. Biz güçlü bir Türkiye ve istikrar diyoruz. Bugün bu ülkede rejimin bekçisi olduğunu düşünen CHP’nin dışındaki bütün partiler kapatılmıştır. Muhafazakar, milliyetçi siyaset yapan partiler, sürekli kapatılmıştır. AK Parti’yi de 2008 yılında kapatmak istediler.

Dolayısıyla siyasetin kurumsallaşması elzemdir. Siyasette partilerin, Amerika, İngiltere ve Almanya’daki gibi marka haline gelmesi gerekiyor. Siyaset kurumsallaşır, siyasi partiler güçlü olursa ülkede sadece milletin seçtiklerinin dediği olur. Siyasete istikrar gelirse de ekonomik refah ve mutluluk olur.”

“CHP yeniden yapılanmalı”

Başkan Dr. Temurci, “CHP’nin başındaki zat neden tek adamlıktan bahsediyor? Sürekli seçim kaybediyor, 7 defa kaybetti. Evet, bu ülkede tek adamlık var ama kaybettiği halde koltuğunda oturanlar tek adamdır. Onun için 16 Nisan’da, Türkiye’de sadece anayasa değişikliği yapılmayacak. Siyasetin önü açılacak, siyasete kalite gelecek ve kaybedenler o koltuklarda oturamayacak. Emin olun siyaset 16 Nisan’da Allah’ın izniyle, sizlerin de yardımlarıyla, CHP de milletin değerleriyle buluşacak; yeni bir yapılanmaya gitmeyi hissedecek. CHP’den beklentim ise; bizim bakanlarımıza bu yapılanları reva gören ‘hayır’ kampanyası yapan bir batı varsa, o batı insanlarımıza kurşun sıkmış alçakları kendi topraklarında barındırıyorsa ve Kandil’den ‘hayır’ sesi çıkıyorsa, Mustafa Kemal’in partisi olan CHP’den ‘hayır’ çıkmamalıdır. O yüzden yol yakınken Yenikapı ruhunu hatırlayalım. 15 Temmuz gecesindeki birlik ruhuyla hareket edelim. Ben CHP ve HDP’ye oy vermiş kardeşlerimi bu yapıdan külliyen ayırmak istiyorum. Çünkü Türkiye’nin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var” diye konuştu.

Dr. Temurci, konuşmasının ardından STK temsilcilerinin sorularını yanıtladı. Soru-cevap bölümünün ardından STK temsilcileriyle hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorum Yazın