Dernek Haberleri

ORDULU DERNEKLER TERÖRÜ LANETLEDİ

1031 Görüntüleme
14 Aralık 2016 00:19
Son Güncelleme: 14 Aralık 2016 00:19
İstanbul Beşiktaş’da haince gerçekleştirilen bombalı saldırıya bir tepkide Ordulu stk’lardan geldi.
ORDULU DERNEKLER TERÖRÜ LANETLEDİ

İstanbul’da bulunan Ordu Dernekler Platformu,Ordu Dernekler Federasyonu ve  bir çok Ordulu sivil toplum kuruluşu , Beşiktaş Vodafone Arena Stadı yakınında bir araya gelerek teröre tepki amaçlı basın açıklaması yaptı.

Teröre tepki amaçlı yapılan basın açıklamasına Ordulu stk’ların yanı sıra bir çok Ordulu vatandaş da katılarak terör lanetlendi. Şehitleri anma ve teröre tepki amaçlı gerçekleştirilen basın açıklamasında birlik ve beraberliğini önemine değinilerek kardeşliğin önemine dikkat çekildi.

Yapılan basın açıklamasında düşmanların sinsilikleri de dile gitirilerek, batının ve emperyalist güçlerin vicdansızlıkla insanlık katili yaptıklarıda ifade edildi. Yapılan basın açıklamsı ise şöyle ; Değerli basın,kıymetli katılımcılar..

Ülke olarak zor bir süreci yönetmeye çalıştığımız bugünlerde, bizler de Ordulu sivil toplum kuruluşları olarak bir ve beraber olmanın, kardeşliğimizi pekiştirmenin, birbirimizle iyi geçinerek milli manevi ve kültürel değerler çatısı altında kenetlenmenin önemini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmek niyetiyle bugün buradayız.

Kardeşlerim; saflar artık belli. Düşman her zamankinden sinsi ve acımasız. Üç tarafımız denizlerle dört tarafımız düşmanlarla çevrili. Corçlar, Ahmetlerle Mehmetlerle vuruyor bizi. Menfaatleri vicdanlarının önüne geçmiş satılmış ruhlar içimizde kol geziyor.

Uyanık ol barındırma içindeki haini. Gerçeği gör. KORKMA dik dur. Öz yurduna öz vatanına sahip çık. Sesi ol umudu ol masumların mazlumların. Kardeşlerim; bu haince ve alçakça eylemlerle sabrımızı sınıyorlar.

Karşımıza çıkacak cesaretleri olmadığından haince planlarını yerli işbirlikçileriyle tezgahlıyorlar.

Bizler yeryüzüne sevgiyi barışı adaleti aşılayan bin yıllık bir geleneğin ve şanlı ecdadımızın şerefli nesilleri ve temsilcileriyiz. Bizim tarihimizde zulüm yok, kadınlara, yaşlılara, çocuklara kıymak yok.

Kirli ellerini kana bulamış batı ve emperyalist güçler ve onların iş birlikçileride bilsin bizim bir gülü yetiştirmek için dikenlerine katlandığımızı.

En büyük silahımız ve gücümüz birliğimiz ve kardeşliğimizdir. Sabırla kenetlenip güçleneceğiz. Çok çalışacağız, üreteceğiz ve yeniden güçlü Türkiye olacağız ve unutmayacağız yer yüzünde bir varlığı temsil ettiğimizi ve göreceğizki o zaman Allahta bizimle beraber olacak. Buradan elini kana bulamış bütün şer odaklarına ve batıya sesleniyoruz.

Ey batı sen bir zavallısın. Dünyaya zulüm ve gözyaşından başka hiç bişey vermediniz. Şimdiye kadarki bütün kazanımlarınızı zulüm işkence sömürü gözyaşı üzerine kurdunuz ve kendi halkınıza bunu refah diye yutturdunuz.

Ey hainler topluluğu; sonunuz çok yakın.

Gözünü şehitliğe dikmiş bir milleti siz neyle korkutabilirsiniz. Bizim Çanakkalede kurtuluş savaşında vatana bayrağa göğsünü siper etmiş ecdadımızı öldümü zannediyorsunuz.

Bizim göğsü imanlı neslimiz, seyyid Onbaşılarımız, Nene hatunlarımız yokmu sanıyorsunuz. Yoksa siz ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN ASLA BÖLÜNMEZ. Bilmiyormusunuz.

Kardeşlerim acımız tarifsiz ve büyük. Şehitlerimiz var gazilerimiz var.

Şehitlerimize Allahtan Rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz. Yaralılarımıza Acil şifalar dliyoruz.

Burada basın bildirimize son verirken birkez daha Ordulu Sivil Toplum kuruluşları olarak bu alçakça saldırıyı yapanları, yaptıran Türkiye düşmanlarını ve iş birlikçilerini kınıyoruz. Bu millet türküyle, kürdüyle bütün renkleriyle şerefli bir millettir.

Oynadığınız bütün oyunların farkındayız ve bunların hepsini milletçe el ele verip boşa çıkaracağız.

Aziz milletimizin başı sağolsun

Yorum Yazın