Gündem

Ordu'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Coşkuyla Kutlandı

257 Görüntüleme
01.05.2024 - 15:51 | Son Güncelleme: 01.05.2024 - 15:51
Ordu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü büyük bir coşku ve toplumsal dayanışma ruhu içinde kutladı. Kutlamalar Ceren Özdemir Meydanı'nda başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda sürdü.
Ordu'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Coşkuyla Kutlandı

Ordu'da CHP, sivil toplum kuruluşları, KESK ve çeşitli sendikaların katılımıyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları coşkuyla gerçekleşti. Ceren Özdemir Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, sloganlar ve dövizler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na kadar sürdü. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) liderliğindeki etkinlikte, ‘Yaşasın 1 Mayıs’ sloganları atıldı ve halaylar çekildi. Cumhuriyet Meydanı'nda müzikle birlikte devam eden kutlamalar, yapılan konuşmalarla zenginleşti.

Belediye İş Ordu Şube Başkanı Kadir Altun, “Biz emekçiler bu ülkenin büyük çoğunluğuyuz. Bizler üreteniz. Bizler alın teriyle çalışan bu ülkenin tüm değer ve güzelliklerini emeğiyle var edenleriz.” dedi.

Altun konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Laikliğin olmadığı bir ülkede demokrasinin, demokrasinin olmadığı ülkede hukukun olmadığını, Anayasal, sendikal örgütlenme ve toplu sözleşme haklarımız gasp edildiğini gördük. Hukukun olmadığı bir ülkede emekçilerin haklarının değil, kendilerini insanlardan üstün gören bir zümrenin egemen olduğunu gördük.

Mücadelemiz sürecek 

Biz emekçiler, hükümetin emek karşıtı politikalarına ve işçi haklarının gasp edilmesi çabalarına karşı, 1 Mayıs kutlamalarında birlik ve beraberlik içinde, kararlılıkla "Hayır" diyeceğiz. Bizler, ülkemizde ve dünyada barış, kardeşlik, adalet ve dayanışmanın egemen olması için, insanların en temel hakkı olan yaşam hakkını savunmak adına asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.

1 Mayıs kutlamalarına, CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun, Çamaş Belediye Başkanı Leyla Çıtır ve CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar da katılım gösterdi.

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.