Gündem

Ordu İtfaiyesi 7 Köpek Yavrusu İçin Seferber Oldu

212 Görüntüleme
10 Eylül 2022 09:26
Son Güncelleme: 10 Eylül 2022 09:26
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, toprak altında mahsur kalan 7 köpek yavrusu için seferber oldu.
Ordu İtfaiyesi 7 Köpek Yavrusu İçin Seferber Oldu

Kabadüz ilçe merkezinden 74 km uzaklıktaki obaya giden ve yolun 1 km’lik kısmını da yürüyerek yavrulara ulaşan ekipler, uzun uğraşlar sonucu yavru köpekleri kurtararak sahibine teslim etti.

ANNE VE YAVRULARI 3 METRELİK İNDE MAHSUR KALDI

Kabadüz İlçe merkezinden 74 km uzaklıktaki Musakırık Mahallesine bağlı Yaprakbaşı Obasında ikamet eden vatandaş, yaklaşık bir haftadır kayıp olan hamile köpeğini ararken, köpeğinin obadan yaklaşık 1 km uzaklıkta 3 metrelik bir inde yavrularıyla mahsur kaldığını görmesi üzerine 112 acil çağrı merkezine ihbarda bulundu. İhbarı değerlendirmeye alan Ordu İtfaiyesi ivedi olarak bölgeye Altınordu İtfaiye Grup Amirliği ve Arama kurtarma ekibi yönlendirdi.

1 KM YOLU YÜRÜYEREK HAYVANLARA ULAŞTILAR

Yavrular için harekete geçen ekipler, ilçe merkezinden 74 km uzaklıktaki obaya ulaştıktan sonra 1 km’lik yolu da yürüyerek köpeklerin yanına ulaştı. Yaklaşık yarım saatlik çalışma sonrası yavruları mahsur kaldıkları yerden çıkaran ekipler, sahibine teslim etti.

Köpeğini ve yavruları sağ salim teslim alan vatandaş ise bir telefon çağrısıyla yavruları kurtarmak için seferber olan Ordu İtfaiyesine teşekkür etti.

Yorum Yazın