Gündem

Ordu Büyükşehir'den üreticilere ‘aşılama' eğitimi

54 Görüntüleme
06 Mart 2023 10:54
Son Güncelleme: 06 Mart 2023 10:54
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ‘Meyve Ağaçlarında Aşılama’ kursu ile üreticilere ve meraklılarına aşılama eğitimi veriliyor.
Ordu Büyükşehir'den üreticilere ‘aşılama' eğitimi

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Mehmet Hilmi Güler'in öncülüğünde tarım ve hayvancılık alanında nitelikli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Yeni tarım uygulamalarını Ordu'ya kazandıran, verim arttırıcı yöntemlerle ekonomik gelirin arttırılmasını sağlayan Büyükşehir Belediyesi, tüm bunların yanı sıra üreticilere ve meraklılarına yönelik bilgilendirici eğitimler de düzenliyor. Bu çerçevede Ordu Büyükşehir Belediyesi Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi, Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) ve Ordu Halk Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yeni bir uygulamaya geçti. Tarım ve Hayvancılık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı uhdesinde hazırlanan uygulama ile ORMEK'in Altınordu, Fatsa, Ünye, İkizce ve Çatalpınar ilçelerinde bulunan merkezlerinde ‘Meyve Ağaçlarında Aşılama' kursu açıldı.

Biyoinovasyon Şube Müdürlüğü'nün deneyimli personelleri tarafından verilen eğitimlerde bitki hücreleri ve dokusu, bitki organları, bitkilerde büyüme, gelişme ve hareket fizyolojisini araştırma, aşı tekniği, fidan üretimi ve fidan bakımlarına ait tüm detayları anlatılıyor. Teorik olarak verilen eğitimlerin ilerleyen günlerde sahada devam etmesi hedefleniyor.

Öte yandan kurs ile mesleğin yeterliliklerine sahip meslek elemanlarını yetiştirmek, verimi arttırmak ve yaşlanan ağaçların kesilmesinin önüne geçilmesi hedefleniyor.

 

Yorum Yazın