Siyaset

Müsavat Dervişoğlu, Akşener'den Görevi Resmi Olarak Aldı

294 Görüntüleme
01.05.2024 - 17:40 | Son Güncelleme: 01.05.2024 - 17:40
İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayında genel başkanlığa seçilen Ordulu Müsavat Dervişoğlu, Meral Akşener'den liderlik görevini üstlendi.
Müsavat Dervişoğlu, Akşener'den Görevi Resmi Olarak Aldı

Parti genel merkezinde Müsavat Dervişoğlu'nu kapıda karşılayan Meral Akşener, Dervişoğlu ile birlikte partililerin alkışları eşliğinde makam katına yöneldi. Dervişoğlu, burada düzenlenen törende görevi Akşener'den devraldı ve genel başkan olarak görevine başladı. Akşener, Dervişoğlu'na çiçek vererek ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. 

Meral Akşener, İYİ Parti'nin kurumsallaştığını vurgulayarak, "Genel Başkanımız Müsavat Dervişoğlu'na yalnızca bir sandalye değil, tüm birikimimizi de devrediyorum. Bu, hepimizin ortak birikimi." dedi.

Akşener, görevi devrettikten sonra kapıda partililerle vedalaşarak ayrıldı. Müsavat Dervişoğlu ise, partililerin alkışları arasında Akşener'i aracına kadar eşlik etti.

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.