Dernek Haberleri

KUMRU’NUN DEĞERLERİ

908 Görüntüleme
07 Mart 2019 09:46
Son Güncelleme: 07 Mart 2019 09:46
İstanbul Kumrulular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Geleneksel hala getirdiği ‘’KUMRULULAR DEĞERLERİYLE BULUŞUYOR’’ programının bir tanesini daha Miniatürk’te kahvaltılı bir programla gerçekleştirdi.
KUMRU’NUN DEĞERLERİ

Programın bu ayki konuğu ise Kumrulu Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yusuf Arıncı idi. Programa ayrıca, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Kalyoncu, eski İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, AK Parti İstanbul İl Özel Kalem Müdürü Abdullah Arıdoru, ORDEF Başkanı Sabri Çelebi başta olmak üzere siyaset, sivil toplum örgütlenmeciliği, basın dünyasından birçok ismin yanı sıra Kumrulular Derneği üyeleri ve Kumrulular Derneğinden burs alan Kumrulu öğrenciler katıldılar. 
Kur-an’ı Kerim okunması sonrası programın açılış konuşmasını Kumrulular Dernek Başkanı Celal Zengince yaptı. Zengince konuşmasında, bu programın neden yapıldığı konusunda bilgi vererek özellikle Kumrulu öğrencilere, gençlere rol modeller oluşturmak istediklerini söyleyerek özellikle burs konusunda çok hassas olduklarını, bu zamana kadar derneğin yaklaşık 4500 öğrenciye burs verdiğini bu yılda 250 öğrenciye burs yardımı yaptıklarını söyleyerek katkı veren herkese teşekkür etti. 
Daha sonra ORDEF Başkanı Sabri Çelebi kürsüye gelerek bir selamlama konuşması yaptı ve dernekleşmenin, bir arada olmanın, yardımlaşmanın öneminden bahsetti. 
Programın onur konuğu Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yusuf Arıncı ise konuşmasında, bu programın hazırlanmasında emeği geçenlere çok teşekkür ettiğini söyleyerek yıllardır görmediği arkadaşlarının, büyüklerinin, hemşerilerinin arasında olmaktan son derece keyif aldığını belirtti. Arıncı bir süre kendisi hakkında bilgi verdikten sonra soru cevap şeklinde konuşmayı sürdürerek katılımcılardan gelen soruları cevapladı. 
Kumrulular Dernek Başkanı Celal Zengince Yusuf Arıncı’ya bir plaket takdime derek teşekkür etti. daha sonra ise Arıncı, Kumrulu öğrenciler için hazırlanmış hediye paketlerini öğrencilere verdi. 
Bizde Ordu Postası olarak her zaman eğitime verdikleri önemle, yetiştirdikleri değerlerle ve en önemlisi dernekçiliği olması gerektiği gibi yapmakla herkesin takdirini kazanan Kumrulular Derneğini ve dernek başkanı Celal Zengince’yi tebrik ederek başarılar diliyoruz.

KAYNAK : MARKA52 GAZATESİ 

Yorum Yazın