Kırkpınar’ın rövanşı altınordu er meydanında olacak

İLÇE HABERLERİ
6 ay önce
Altınordu Belediyesinin tarihi Kırkpınar’dan sonra en çok Başpehlivanın katılımıyla düzenleyeceği “Altınordu Yağlı Güreşleri” Kırkpınar’ın rövanşına sahne olacak. 8’i altın kemer sahibi Kırkpınar’ın Başpehlivanlarında oluşan 52 Güreşçi’nin katılacağı güreşler için geri sayım başladı.
Kırkpınar’ın rövanşı altınordu er meydanında olacak

BAYRAMIN İKİNCİ GÜNÜ GÜREŞSEVERLER 19 EYLÜL STADYUMUNDA BULUŞUYOR

 

Yağlı güreşlerin yeni buluşma noktası Altınordu, 10 Temmuz Pazar günü 19 Eylül Stadyumunda tarihi bir güne daha tanıklık edecek. 52 Pehlivan ile Karadeniz’in kıyı sahilinde bir ilkin gerçekleşeceği Yağlı Güreşlerde Ordulu Başpehlivan Recep Kara başta olmak üzere 8 altın kemer sahibi başpehlivanla birlikte birbirinden güçlü isimler kıyasıya bir mücadele verecekler. Çevre il ve ilçelerden de güreşseverlerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Yağlı güreşlerde heyecan fırtınası esecek.

 

KIRKPINAR’IN SON BAŞPEHLİVANI CENGİZHAN ŞİMŞEK ALTINORDU YAĞLI GÜREŞLERİNDE ER MEYDANINA ÇIKIYOR

 

Bu sene düzenlenen 661. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde rakiplerini yenerek Başpehlivan olan Cengizhan Şimşek Altınordu Yağlı Güreşlerinde boy gösterecek. Yağlı Güreşler için 19 Eylül Stadyumunda er meydanına çıkacak Başpehlivanlar arasında yer alan tarihi Kırkpınar’ın son Başpehlivanı Cengizhan Şimşek’in de yer alması Altınordu Yağlı Güreşlerinde heyecanı doruğa çıkardı. Kırkpınar’ın rövanşının alınacağı Altınordu Yağlı Güreşleri birçok ilke de ev sahipliği yaparak güreşseverlere unutulmaz bir gün yaşatacak.  

 

BAŞKAN TÖREN “YAĞLI GÜREŞLERİN YENİ BULUŞMA NOKTASI ALTINORDU’MUZ OLACAK”

 

Düzenlenecek "Altınordu Yağlı Güreşleri" kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirildi. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ve Ordulu başpehlivan Recep Kara başta olmak üzere bazı başpehlivanlar ile farklı branşlardaki sporcular ve vatandaşların da katıldığı yürüyüşe, mehteran takımı da eşlik etti. Sırrı Paşa’dan başlayan ve Belediye binası önünde sona eren yürüyüşün ardından konuşan Belediye Başkanı Tören, tarihi Kırkpınar'dan sonra bu kadar çok başpehlivanın katıldığı ve kıyı sahilinde gerçekleşecek büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Tören, Ordu'nun, yağlı güreş konusunda geleneği olan bir şehir olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kırkpınar'da başpehlivanlar çıkarmış nadir şehirlerden biri Ordu'muz. Bu vesileyle merhum Mustafa Bük ve Davut Yılmaz'ı rahmetle huzurlarınızda anmak istiyorum. Diğer taraftan 2004 ile 2016 yılları arasında dört kez başpehlivan olan gururumuz Recep Kara da inşallah turnuvamızda boy gösterecek. Sevgili hemşerimizle birlikte 8'i altın kemer sahibi 52 pehlivan 19 Eylül Stadyumu'nda inşallah güreş severlerle buluşacak. Ayrıca 661. Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Cengizhan Şimşek de güreşlerimizde er meydanına çıkacak. Kurban Bayramının ruhuna da uygun düşecek şekilde misafirlerimize kavurma ikramımız da olacak. Tüm hemşehrilerimizi ve güreşseverlerimizi bu büyük coşkuya ortak olmaya davet ediyorum” dedi.

Yorum Yazın