Dernek Haberleri

İSTÇAYDER'İN DÜZENLEDİĞİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

1101 Görüntüleme
14 Şubat 2017 23:29
Son Güncelleme: 14 Şubat 2017 23:29
Merkezi İstanbul Sancaktepe'de bulunan İstanbul Çaybaşılılar Derneği (İSTÇAYDER) kurulduğundan buyana bir birinden değerli projeler üretmeye devam ediyor.
İSTÇAYDER'İN DÜZENLEDİĞİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASINA YOĞUN İLGİ

 İSTÇAYDER, 12 Şubat pazar günü ulvi bir proje olan KAN BAĞIŞI kampanyasını yoğun katılımla başarılı şekilde gerçekleştirdi. Dernek Merkezinde Pazar günü erken saatlerde hazırlıklarını tamamlayan Çekmeköy Kızılay Şube sağlık personeli saat 10.00 da bağışçılardan kan almaya başladı. Kan bağışı kampanyası halktan yoğun ilgi gördü. Sabah erken saatlerden itibaren vatandaşlar kan vermek için dernek merkezini doldurdular. Kızılay Sağlık personeli tarafından kan alma işlemine başlayan sağlık personelleri akşam saat 18.30 a kadar aralıksız kan alma çalışmalarını sürdürdüler. Dernek merkezi kan vermek isteyen vatandaşlarımızla akşam saatlerine kadar doldu, taştı. Zaman zaman kan verme sırasında kuyruklar oluştu.

Yoğun katılım olduğu bağış kampanyasında 85 vatandaşımızdan kan alınmış oldu. İSTÇAYDER Başkanı Erol Bayır ve Dernek Yönetimi kampanyanın aksaksız yürümesi için yoğun çaba sarf ettiler. Bağış için dernek merkezini dolduran vatandaşlara kahvaltı, yiyecek, içecek ve çeşitli ikramlarda bulunuldu. İSTÇAYDER'in Kan bağışı kampanyasına; Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Kamal ve Rıfkı Bektaş, Ordef Başkanı Celalettin Dervişoğlu, Sancaktepe Ordulular Başkanı Nail İnce, Akkuşlular Dernek Başkanı Yüksel Mıhçı, Kumrulu Sendikacı Adem Balta, Sancaktepe Ak Parti ilçe Bşk Yardımcıları, Eyüpsultan mahalle muhtarı Muharrem Kızılot, bir çok iş adamı, esnaf, sanatçı, öğrenci, dernek yönetim kurulu ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

İSTÇAYDER Başkanı Erol Bayır, kampanyadan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle açıkladı. ''Bugün burada Dernek merkezimizde gerçekleştirdiğimiz Kan Bağışı kampanyası, sıradan bir organizeden daha farklı, daha anlamlı ve herşeyden önemlisi insan yaşamıyla doğrudan ilgili hayati önem taşımasıdır. Sosyal sorumluluk projelerimizden birisi olan Kan Bağışı Kampanyasına vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi, alaka, hassasiyet ve katılım bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu etmiştir. Bizler dernek yöneticileri olarak bu anlamda ses getirecek bir çok projeleri daha zamanı geldikçe Yönetim kurulumumuzla, üyelerimizle ve hemşehrilerimizle birlikte hayata geçirmek için çalışacağız. Böyle önemli bir projeyi başarıyla organize eden, hayata geçiren başta Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda bizlere destek olan, bizleri cesaretlendiren, faaliyetlerimizde yanımızda olan başta üyelerimize, hemşehrilerimize, Sancaktepe Belediy e Başkanı Sayın İsmail Erdem Bey'e, Yardımcılırı Hasan Kamal Bey'e, Rıfkı Bektaş Bey'e, Siyasetçilerimize, Ordef Başkanı Celalettin Bey'e, Sancaktepe Ordulular Dernek Bşk. Nail İnce Bey'e, Akkuşlular Dernek Bşk. Yüksel Mıhçı Bey'e, Ordunun güzide basını ALTAŞ TV'ye, Murat Doğan Bey'e, tüm katılımcılara, hemşehrilerimize ve dostlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım; dedi. 

Yorum Yazın