Dernek Haberleri

Fadef 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

1276 Görüntüleme
14 Ocak 2017 19:37
Son Güncelleme: 14 Ocak 2017 19:37
Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup Yeşiltaş, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Fadef 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Fadef Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup Yeşiltaş, gece-gündüz demeden önemli bir görevi gazetecilerin fedakarca üstlendiğini söyledi.

Yeşiltaş, “ Yerel basınını, çok daha önemli görüyorum. Çünkü demokrasiler, yerel yönetimlerde filizlenir, kök salar ve ülke düzeyine yayılır, benimsenir ve kabul görür. Aynı zamanda, demokrasinin akciğeridir. Yöresini, dünyaya tanıtan bir penceredir. Yerel basın demokrasinin kurumsallaşıp kökleşmesi, vatandaşlık bilincinin artması, sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesi, Kültürel mirasın korunmasını sağlarken aynı zamanda yerel yönetimleri denetleyebiliyorsunuz.

Ulusal basın gündemini siyasi konjöktüre göre belirlerken, yerel basın gündemlerini halka ve halkın değerlerine göre belirlemeye çalışırlar. Dolayısıyla, halkın iradesini doğru ve dürüstçe yansıtamazsak, halkın sesini, halkın istemlerini yerine getirmesini sağlayamazsak, demokrasi sağlıklı işlemez. Onun için, Halk, doğru bilgilenirse, kendisini yönetenler hakkında kararlarını da doğru olarak, verip, zamanı geldiğinde siyasal tercihlerini doğru bilgilere dayanarak yapacaktır.'' dedi.

 

 

Yorum Yazın