Dernek Haberleri

Esenyurt Akkuş Oldu Aktı

5194 Görüntüleme
27.03.2017 - 14:18 | Son Güncelleme: 27.03.2017 - 14:18
3 Mart 2017 günü derneklerin bir araya gelerek kurdukları "Ordu ili Akkuş ilçesi Dernekler Federasyonu" birlik beraberlik, lansman toplantısı için Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde hemşehrileri ile buluştular.
Esenyurt Akkuş Oldu Aktı

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ev sahipliğinde Kültür Merkezine Akkuşlular sığmadı, çok sayıda Akkuşlu dışarıda ve ayakta kaldı. Sunuculuğunu Ufuk Güngör'ün yaptığı program TV 52'den canlı yayınla, Canan Arlı, Sevda Gül, Öksüz Mustafa konseri, Akkuş Saz Gurubu ile Akkuşlular gönüllerince eğlendiler.

Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Ergün Taşçı, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Akkuş Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Çayıroğlu, Ordu Dernekler Konfederasyonu ORKON Başkanı Özlem Öztekin Vural, yönetiminden Sebahattin Kaya, Sadet Partisi İstanbul il başkanı Birol Aydın, Sadet Partisi Esenyurt ilçe Başkanı Bilal Ay ve çok sayıda Dernek başkanı, Bürokrat hazır bulundu.

Ordu ili Akkuş ilçesi Dernekler Federasyonu birlikte yola devam ettiği; Kurucu Başkan Orhan Bıyık ve yol arkadaşları. Akpınar Kasabası Derneği Yüksel Tuğ, Alan Köyü Derneği AliKaraoğlu, Çayıralanlılar Derneği İlhan Güllü, Çavdar Mahallesi Derneği Çetin Bal, Ceyhanlı Köyü Derneği Nizamettin Altunoğlu, Esenyurt Akkuşlular Derneği Kazım Türkmen, Gedikli Mahallesi Derneği Kemal Çam, Gökçebayır Köyleri Derneği Orhan Bıyık, Karaçal Mahallesi Derneği Yılmaz Demir, Külekçili Çevre Köyleri Derneği Mehmet Gümüş, Salamnlılar Derneği Aytekin Demircioğlu, Seferli Kalkınma Derneği Cevat Bozok, Ortabölme Köyü Derneği Şükrü Filiz, Yeşilgüneycik Köyü Derneği Erdal Gürbüz, Yolbaşı Mahallesi Derneği Seyfi Görgülü, Yukarıdüvencili Mahallesi Derneği Yunus Yazarkan, Yeşilköy Mahallesi Derneği Mehmet Akkuş.

Akkuş Dernekler Federasyonu Başkanı Orhan Bıyık; 3 Martta Akkuşlular için çok şey değiştiğini belirtti. Birlik Beraberlik adına birlikte olduğu yol arkadaşlarına salonu dolduran Akkuşlulara, protokolde yalnız bırakmayan dostlarına teşekkür etti. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlundan özür dileyerek Esenyurt'un adını Akkuş olarak bu gece değiştirdik dedi. 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci; Akkuş Belediye Erkek Voleybol takımının 2. ligde şampiyon olarak 1. ligde temsil etme başarısı ile konuşmasına başladı. Bu kalabalık kolay olmuyor bu yüzden birlik beraberliğinizi daim tutmak lazım. Fitneye ve bölücülüğe mahal vermemek lazım diye sözlerini Akkuşa yapılan yatırımlardan bilgi vererek konuşmasını bitirdi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; Ordulularla Esenyurtta çok birliktelikleri olduğunu, seçimlerde yüzde 65 yanında olduğunu bildiğini belirtti. Bugün İstanbul da bulunan Akkuşlular burada size ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk. 16 Nisan referandumunda Akkuşlular olarak EVET demek gerekliliği hakkında bilgiler verdi. Hainlerle mücadelede bir tek "ORDU" kalsa yeter. Ordulular az kalsa olmaz ya Karadeniz yeter dedi. Esenyurt'un adını Akkuş olarak değiştirdik diyen Orhan Bıyık başkana ben yıllardır buraya hizmet ediyorum ben adını değiştiremedim diyerek espiri yaptı.

Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı birer konuşma yaparak 16 Nisan referandumunun önemine, niçin EVET demek gerektiği hakkında bilgiler aktardılar.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na desteklerinden dolayı birer plaket takdim edildi. Gecenin oluşmasında emeği geçen sponsorlara da birer plaket takatim edildi. Dağdelen İnşaat İhsan Dağdelen, Zeynak Nakliyat Mehmet Yazarkan, Ertuğ İnşaat Yüksel Tuğ, Kayaoğlu inşaat Mehmet Kayaoğlu, Has Nakliyat Hasan ve Yüksel Yadikar, Alaçatı Muhallebicileri   Ersin Yılmaz, Kardeşler Nakliyat Mevlüt Ablak'a plaketlerini yönetim kurulu üyeleri takdim etti.

Çavdar Köyü Derneği dernek kuruluş aşamasında ve bugüne kadar emeği geçen Çankaya Belediye Meclis üyesi Dursun Çam, Çavdar Mahalle Muhtarı Remzi Türk, Alaçatı Muhallebicileri Mevlüt Yılmaz, Dernek oluşumunda platform başkanı Baki Kormaz'a plaket takdim ettiler.

1500 den fazla misafir gece boyunca sanatçıların neşeli parçalarını piste oyun oynayarak eğlendiler.

Ordu Postası Haber Merkezi

 

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.