Bilim Teknoloji

Elon Musk Twitter'ı almaktan vazgeçti.

Merve Ataş
437 Görüntüleme
15.07.2022 - 17:20 | Son Güncelleme: 15.07.2022 - 17:20
Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Twitter'ı almaktan vazgeçtiğini açıkladı. Elon Musk'ın anlaşmayı birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek feshettiği belirtildi. Twitter, Elon Musk'ın feshettiği anlaşma için yasal işlem başlatmayı planlıyor.
Elon Musk Twitter'ı almaktan vazgeçti.

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasını feshetti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) yapılan bildirimde, Musk'ın anlaşmayı birden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek resmi olarak bir mektupla feshettiği aktarıldı.

Musk'ın avukatları bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı için önemli olan, platformdaki sahte veya spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine yanıt vermediğini veya yanıtlamayı reddettiğini belirtti.

Bildirimde, Twitter'ın anlaşmanın birçok hükmünü esaslı şekilde ihlal ettiği, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğunun görüldüğü aktarıldı.

Fesih kararıyla, işlemin tamamlanmaması durumda Musk'ın 1 milyar dolar ödemesini gerektiren anlaşma şartı gündeme geldi.
 

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.