Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a: 'Vakti, saati geldiğinde gereğini yaparız'

33 Görüntüleme
08 Eylül 2022 10:29
Son Güncelleme: 08 Eylül 2022 10:29
Samsun'da TEKNOFEST 2022 etkinliğinde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a tepki göstererek, "Ey Yunan, bak tarihe bak. Tarihe dön. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur" dedi. "Adaları işgal etmeniz falan bizi bağlamaz" diyen Erdoğan, "Vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya, bir gece ansızın gelebiliriz" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a: 'Vakti, saati geldiğinde gereğini yaparız'

Haber sitelerinde “Erdoğan bize de geliyormuş” gibi alaycı yorumlara paralel olarak Yunanistan Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın kaleminden “Türkiye'de üst düzey siyasetçilerin son zamanlarda yaptıkları tehditvari söylemlerini içeren mektubun Birleşmiş Milletler başta olmak üzere, Avrupa Birliği ve NATO Genel Sekreterliğine iletileceği” açıklandı.

Dışişleri Bakanı Dendias’ın aynı mektubun içine MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Ülkü Ocaklarına hediye ettiği haritayı da eklediği belirtilirken “Yalnız Yunan adalarını değil, Girit adasını bile Türk toprakları olarak gösteren böyle bir haritan Türkiye’nin neleri amaçladığını göstermektedir” ifedelerine de yer verildiği belirtiliyor.

Yorum Yazın