Dernek Haberleri

ÇEKMÜDER BİRLİKTE YÜCEL EVSEN DEDİ

2049 Görüntüleme
29 Ocak 2017 17:45
Son Güncelleme: 29 Ocak 2017 17:45
Çekmeköy Müteahhitler Derneği (ÇEKMÜDER) tek liste ile gidilen 6. olağan kongre sonunda Birlik Grup İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Evsen‘i oybirliği ile Başkan seçti.
ÇEKMÜDER BİRLİKTE YÜCEL EVSEN DEDİ

Kongrede önemli tüzük maddeleri de değiştirildi. Bundan sonra Çekmeköy Müteahhitler ve İş Adamları Derneği olarak faaliyet gösterecek.
ÇEKMÜDER Kongresi Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız , Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri , muhtarlar ve müteahhitlerin katılımı ile gerçekleşti.
OHAL sebebi ile 6 ay gecikmeli yapılan kongrede tek liste ile adaylığını açıklayan Yücel Evsen başkan seçilerek önümüzdeki dönemde ÇEKMÜDER üyelerine hizmet edecek. Kongrede önemli tüzük değişikliklerine imza atan üyeler yönetim kurulunun 13'ten 15'e çıkarılmasını, derneğin birde lokal oluşturulması için yönetime yetki verdi. En önemli değişiklik ise Çekmeköy Müteahitler Derneği ÇEKMÜDER'in bundan sonra Çekmeköy Müteahhitler ve İş Adamları Derneği (ÇEKMİDER) ismi ile faaliyetine devam etmesi oldu.
Onursal Başkanı Hakkı Çelik'in önergesi Çekmeköy'de dengeleri değiştirdi.
"ÇEKMÜDER ne zaman zor durumda kalırsa her zaman başkanlığa ve hizmete adayım" diyen ÇEKMÜDER Onursal Başkanı Hakkı Çelik bu kongrenin de önemini arttıracak önergeleri ile bundan sonra ÇEKMİDER olarak hizmet yapacak olan derneğe yeni bir vizyon ve misyon kattı. Müteahhitler derneği diğer iş adamlarına kollarını açtı. Şimdiye kadar rakip gibi görünen saygın iş adamlarının da ÇEKMİDER çatısında buluşmasının önünü açtı.
Yaşar Kıldan'a üyelerden teşekkür
ÇEKMÜDER'in bir dönem yaşadığı yanlış başkan seçimleri ve iç çekişmelerin tamamını görev süresi içerisinde eriterek 6. kongreye tek liste ve tek adayla götüren Yaşar Kıldan'ı ayrıca Yüksel Evsen, Ercan Düz, Ahmet Emin Kakşi, Serdar Karaman, Murat Altun gibi isimlerinde özellikle derneğin yarım kalan mülk alma sürecini de tamamlayan isimler olarak tebrik ettiler. Süreci bilenler sıkıntılı günlerde geri adım atmayan bu başkan ve yönetimine çok şey borçlu.
Yücel Evsen'den Seçim Bildirgesi
Çekmeköy Müteahhitler ve İş Adamları Derneği ÇEKMÜDER'in yeni başkanı Yücel Evsen kongreden önce sıkı bir çalışma ile üyelerin genel olarak olurunu alarak geniş bir liste yaparak tek aday olarak kongreye gitti. Herhangi bir tartışma yada çekişmenin olmadığı kongre sonunda üyeler hep birlikte kardeşlik pozu verdi.
ÇEKMÜDER Başkanı Yücel Evsen üyelerin önüne projeleri ile çıkarak takdir topladı. Müteahhitlik okulu, Yabancı Dil Okulu, KOSGEP danışmanlık hizmeti, Usatlık Belgesi kursları, Kişisel Yönetim Becerileri kursu gibi mesleki ve kişisel eğitim çalışmalarının yanı sıra ÇEKMÜDER'in yönetim ve üye çalışmalarına da yeni bir soluk getirmek için hazırladığı projelerini üyelere kitapçık halinde dağıtarak, "Bir sonraki kongrede verdiğimiz sözlerin hesabını bizden sorun" diyerek kendine ve yönetimine ne kadar güvendiğini ortaya koydu.
ÇEKMÜDER Listesi 30 isimden oluşuyor. Geçtiğimiz dönem listede olup ta emek veren ve bu dönemde enerjisini ÇEKMÜDER için harcamaya hazır olanlar yeniden listede. Yeni seçilen isimlerde tanınan isimler. Bundan sonra daha göz önünde olmayı ve müteahhitlik gibi zor bir meslekte kamunun ve vatandaşın hakkının yenmesine de dur demek zorundalar. Arsa sahibini dolandıran, mükerrer daire satan, rüşvetle iş yaptıran isimler olmadıklarını görev süreleri boyunca ispat etmek zorundalar.

Geniş katılımlı kongre sonunda üyeler yeni başkan ve yönetimini tebrik ederek salondan ayrıldı.
Yönetim Listesi şu isimlerden oluşuyor.
Yücel Evsen
Ercan Düz
Ahmet Emin Kakşi
Mehmet Emin Bayhan
Fahrettin Kacemer
Ali Polat
Ekrem şimşir
Burhan Damoglu
Erdogan Bolelli
Rüstem aladag
Ekrem Karacöl
Bilhan Öztürk
Serdar Karaman
Yüksel Evsen
Hasan Karaman
Murat Karademir
Kadir Aygün
Menduh Sagdıc
Eren Meral
Murat Altun 
Orhan İpek
Şükrü Bakar
Sinan Dogan
Murat Altunköy
Can Şencan
Fevzi Varlı
Ramazan Saltuk

Yorum Yazın