Ordu Gündemi

Büyükşehir, Korgan'ı Beton Yollarla Buluşturuyor

53 Görüntüleme
09 Eylül 2022 10:51
Son Güncelleme: 09 Eylül 2022 10:51
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Korgan ilçesinde dört mahalleye bağlantı sağlayan Çitlice ve Beypınar mahallelerinde beton yol çalışması başlattı. Beton yola kavuşacak olan güzergahlar, Yukarıkozpınar ve Karakoyunlu mahallerine de bağlantı sağlayacak.
Büyükşehir, Korgan'ı Beton Yollarla Buluşturuyor

Türkiye’nin en zorlu coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, belirlenen program çerçevesinde, mahalle ve grup yollarında, standardı yüksek, konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Korgan ilçesinin iki mahallesinde beton yol çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Çitlice Ve Beypınar Beton Yola Kavuşuyor

Korgan’da ulaşım ve altyapı sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ettiklerini belirten Başkan Güler, “İlçeye bağlı Çitlice, Ağılsırtı mevkii, Yukarıkozpınar ve Karakoyunlu mahalleleri bağlantı yolunda 3 kilometre beton yol çalışması başlattık. Ekiplerimiz şu ana kadar güzergahın bir kilometrelik kısmını tamamladı. Yine Beypınar mahallesinde de beton yol çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Başkan Güler, Korgan ilçesine bağlı Sarıaliç ve Koçccuğaz mahallelerindeki beton yol çalışmalarının ise tamamlandığını sözlerine ekledi.

Yorum Yazın