Siyaset

Beykoz’un ilk milletvekili aday adayı Avukat Erdal Demir.

Merve Ataş
368 Görüntüleme
14.03.2023 - 20:27 | Son Güncelleme: 14.03.2023 - 20:27
Beykoz’un ilk milletvekili aday adayı Avukat Erdal Demir, Doğal Dükkan’da yerel basın ile buluştu.
Beykoz’un ilk milletvekili aday adayı Avukat Erdal Demir.

İYİ Parti Beykoz’un ilk milletvekili aday adayı Avukat Erdal Demir oldu.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda bir dönem önce yönetim kurulu üyeliği yapan Avukat Erdal Demir, Doğal Dükkan’da yerel basın ile buluştu.

Milletvekilliği aday adaylığı açıklamasına İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Milletvekili Aday Adayı Erdal Demir, ilçe yönetim kurulu üyeleri Serdar Akpınar, Savaş Gültekin ve yerel basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını ilçe yönetim kurulu üyesi Serdar Akpınar yaptı. Akpınar; “Bir Beykozlu olarak Erdal demir ağabeyimizin adaylığını size duyurmak için buradayız. Bu programı daha önce yapacaktık ama 6 şubatta gerçekleşen deprem felaketi nedeniyle ertelemiştik. Öncelike depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Sizleri de böyle önemli bir günde aramızda görmek istedik. İnşallah Erdal ağabeyi meclise el birliği ile taşıyacağız. Teşekkür ederiz.” dedi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, “Erdal Demir arkadaşımız AKP’de siyaset yapmıştır ama daha öncesinde de MHP’de birlikte yöneticilik yapmıştık. AKP’deki olumsuz davranış ve görüşleri görüp partimiz İYİ Parti’ye katıldı. Partimizden milletvekili aday adayı olmak istediğini söyledi. Ben de ilde, genel merkezde yada mecliste birisi görev almak istiyorsa arkasında durmak bizim görevimizdir. Sonuna kadar omuz vereceğiz, elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Avukat Erdal Demir; “Akif başkan kısaca süreci özetledi. Hiç bir zaman AKP’de siyaset yaptığım için kendimde bir eksiklik olarak görmüyorum. Partiler her zaman hizmet amaçlı kuruluyor ama sonra farklı işlere bulaşabiliyor. Hiçbir işi olmayan, belediyeye mal satarak köşe dönenlerle dolduğu için bunu da 2019 Şubat ayı belediye meclisinde yaptığım konuşma ile AKP ile yollarımızı ayırdık. İYİ Parti’de bu işlere dur demek için ortaya çıktı. Genel başkanımız tek adam durumuna dur demek için yola çıktı ve çok güzel hizmetler sunacağına da canı gönülden inanıyorum. Netflex’de ‘yukarı bak’ diye film var. Bugünü özetliyor resmen. Şimdi ise “Reise bak, Reis’den başka kim var “diye yönetiliyoruz. Yalan söylediklerini karşılarındaki de biliyorlar. Eskiden ‘çalıyor ama çalışıyor’ denilmezdi ama ahlaksal eroksiyona da uğradığımız için artık bunu normal bir cümle olarak kullanıyorlar. 

Bütün bu iddialarla dur demek için milletvekilliği için aday adayı olmaya karar verdik. İlk istişareyi ilçe başkanımızla yaptık. Beykoz’un da buna ihtiyacı olduğunu, AK Parti’de siyaset yaptığımz süre boyunca akçeli işlere bulaşmadığımı bildiğini söyledi ve bu yüzden gönül rahatlığıyla aday olduk.

Toplumda seviyeyi AK Parti o kadar düşürdü ki. Cahil, okumamış, eline kitap almamış insanlar görev aldıklarında el kaldırmaktan başka bir şey yapmıyorlar. 

20 yıldır avukatlık yapıyorum. Siyaseti ve meclisi yakından takip ediyorum. Siyasette iyi, dürüst ve en önemlisi liyakat sahibi insanların yer alması gerekiyor. 

İsmet Paşa’nın bir sözü var;’Bir ülkede namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülkede kurtuluş yoktur” İYİ Parti’de cesurlar hareketi olduğu için biz de bu yola çıktık. Sefer bizden, zafer allahtan diyor herkese çok teşekkür ediyorum’ şeklinde konuştu.

 

 

 

Ordu İli ve İlçeleri Haber Merkezi

Yorum Yazın

Yorum yazarak topluluk kurallarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ordu Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.