Dernek Haberleri

Akkuş Dernekler Federasyonu 25 Mart'ta Esenyurt'ta

4330 Görüntüleme
06 Mart 2017 13:10
Son Güncelleme: 06 Mart 2017 13:10
Yeni kurulan Ordu ili Akkuş ilçesi Dernekler Federasyonu AKDEF 25 Mart Cumartesi 19:00 da büyük bir tanıtım gecesi yapma kararı aldı.
Akkuş Dernekler Federasyonu 25 Mart'ta Esenyurt'ta

Akkuş Dernekler Federasyonu AKDEF kurulur kurulmaz çalışmalarına hız verdi. 3. Mart.2017 Cuma günü kurucu dernekleri ile resmen kuruldu. Pazar günü kurucu derneklerinden, Ordu ili Akkuş ilçesi Alan Köyü yrd. day. Derneği Maltepe de bulunan merkezinde Başkan Ali Karaoğlu ve yönetiminin ikramları ile kahvaltı programında bir araya geldiler. Akkuş Derneklerinin birçoğunun hazır bulunduğu kahvaltı programı güzel bir kahvaltının ardından toplantı düzenine geçildi. Divan heyetine Gazeteci Ufuk Güngör, Şükrü Filiz, Mehmet Gümüş, Erdal Gürbüz seçilerek toplantı Ufuk Güngör'ün açılış konuşması ile başladı.

Ordu ili Akkuş ilçesi Dernekler Federasyon Başkanı Orhan Bıyık; Bugüne kadar 24 derneğimiz vardı, 25. dernek pazartesi kuruluyor. Bu federasyon 25 derneğin federasyonudur. Ankara da, Kocaeli de, Ordu da, Ünye de bulunan derneklerin üst çatısı, federasyonudur. Evraklarını hazır etmeyen dernekler bir an önce hazırlıklarını yapıyor. En kısa zamanda federasyona teslim edeceklerdir.  Federasyon hepimizindir bunu unutmayalım.

Ev sahibi Dernek Başkanı, Ali Karaoğlu katılan derneklere, temsilcilerine, yönetimlerine, Nail İnce'ye teşekkür etti. Yönetimine özellikle kadın kollarının kahvaltı hazırlığı ve diğer faaliyetlerde kendisine, yönetimine çok faydası olduğunu belirtti. Federasyonun uzun bir özlemleri olduğunu bunu da başarmanın haklı gururunu yaşadığını belirtti.

Külekçili Dernek başkanı Mehmet Gümüş, yaptığımız işlerde hakkaniyet adına, eşitlik adına her şeyi paylaşalım. Sevincimizi, üzüntümüzü, harcamamızı paylaşalım ki kimseye yük olmasın. Peygamber efendimizden kıssa anlatarak birlik ve beraberliğin gücüne dikkat çekti.

Katılan Dernekler; Orhan Bıyık (Gökçebayır), Ali Karaoğlu (Alan), Çetin Bal (Çavdar), Nizamettin Altunoğlu (Ceyhanlı), Şükrü Filiz (Ortabölme), Mehmet Gümüş (Külekçili), Erdal Gürbüs (Yeşilgüneycik), Kazım Türkmen (Esenyurt Akkuşlular), İlhan Güllü (Çayıralan), Kemal Çam (Gedikli), Serkan Gök (Seferli), Yüksel Tuğ (Akpınar) Dernekleri adına toplantıya katılım sağladılar. Misafir olarak Sancaktepe Ordulular Derneği Başkanı Nail İnce de yalnız bırakmayarak toplantıya iştirak etti.

Divan Başkanı Ufuk Güngör; 25 Mart 2017 Cumartesi günü 19:00 da Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde Federasyonun tanıtımı, duyurumu, hemşerilerimiz ile bir araya gelmek için Lansman yapılmasının önce uygunluğunu, daha sonra bu organizasyonun davetiye dağıtımı, gecenin güzel olması için bir komisyon oluşturuldu. Komisyonda; Orhan Bıyık, Ali Karaoğlu, Şükrü Filiz, Nizamettin Altunoğlu, Kazım Türkmen seçildi. Sanatçı konusunda görüş belirtenlerin, gecede davet edilmesi gereken protokol ve gecede 1500 kişilik yemekte salonun dolması için her derneğin üzerine düşen görevler belirtildi. 18 Mart Cumartesi günü her dernek kaç kişi katılım sağlayacağı, protokol listesi ile gecenin yapılacağı Kültür Merkezinde son bir toplantı yapılması kararlaştırıldı. Tanışmanın ardından toplantı bitirildi.

Ordu Postası Haber Merkezi

Yorum Yazın